Príprava na pohovor do spoločnosti na B737

  5 hod. Simulátor B737
  499 €

priprava absolventov modulového al. integrovaného výcviku ATP(A) Frozen CPL, IR/ME SPA. Uchádzač môže ale nemusí byť držiteľom MCC.

Rezervovať je možné termíny Utorok - Piatok 16:00 - 22:00 (posledný zákazník o 22:00, Sobota a Nedeľa od 9:30 do 19:00 (posledný zákazník o 19:00)

Rezervovať

Komu je výcvik určený?

Príprava na pohovor je určená pre absolventov, či už modulového alebo integrovaného výcviku ATP(A) Frozen CPL, IR/ME SPA. Uchádzač môže a nemusí byť držiteľom kvalifikácie MCC (Multi Crew Corporation) a podľa toho sa príprava na pohovor upraví. V tomto štádiu má pilot nálet približne 200h a počíta sa s tým, že nemá žiadne skúsenosti z veľkého lietadla.

 

Na akom simulátore bude výcvik prebiehať?

Naše simulátor centrum vlastní simulátor 737-800W tzv. Fixed Base alebo Home Cockpit, ktorý má plne funkčný kokpit 1:1 z oboch sedadiel. Simulátor perfektne poslúži uchádzačovi pred pohovorom na precvičenie úloh pred screeningom u budúceho zamestnávateľa.

 

Čo je predmetom prípravy v simulátor centre?

Záleží v akej aerolínii sa pilot uchádza o zamestnanie a od toho sa odvíja program. Poväčšine máme skúsenosti, že na výberových konaniach prevláda dole uvedená problematika. Teoretická príprava je u nás na učebni formou prednášky a prezentácie. Veľmi dôležitou súčasťou prípravy je núdzová situácia pilota. Treba vedieť, ako sa zachovať po vysadení motora, ako stabilizovať let, ako pracovať s núdzovými checklistami a veľmi dôležitou súčasťou je správne naučený model vyhodnotenia situácie s pilotom na druhom sedadle, teda CRM ku ktorému je potrebný správny decision making a briefing Cabin Crew s následným informovaním pasažierov.

 

Predmetom teoretickej prípravy na učebni sú témy z oblasti:

Teoretická príprava EU-OPS, Jeppesen, Hlukové postupy, Plánovanie záložných letísk, Plánovanie paliva, Práca s Operational Flight Plan, Predmet Performance  kategórie C, Poveternostné minimá, MEL, Notam, Metar, TAF, Správne vyhodnotenie podmienok stabilizovaného priblíženia, Núdzové situácie

 

Praktické cvičenie na simulátore 737 pozostáva z cvičení:

Zoznámenie sa s jetovým motorom, Briefing pilota letiaceho,  Odletenie SID alebo radarový odlet podľa hlukového postupu NADP1/2, Zatáčanie v priestore a využitie Flight Directoru a Flight Path Vectoru, Orientácia v priestore a určenie polohy, Vstup do vyčkávacieho obrazcu cez RAW DATA (konvenčná navigácia), Priblíženie ILS, Nepresné priblíženie, Go-Around, Jednoduchá núdzová situácia

 

Aký inštruktor vykonáva prípravu?

Aktívny pilot Boeingu 737 a zároveň má kvalifikáciu inštruktora a pôsobí ako inštruktor v organizácii ATO. Je držiteľom kvalifikácii inštruktora pre vykonanie výcvikov: CPL(A), IRI(A), MEP(L), SEP(L), VFR Night, PPL(A), SEP(L).