PLATNOSŤ KUPÓNOV OD ZĽAVA DŇA JE PREDĹŽENÁ DO 30.06.2024

Dangerous airports B737

Momentálne nie sú voľné žiadne last minute ponuky
  45 - 75 min.

Vykúšaj si pristátie na niektorom z nebezpečných letísk z našej ponuky.

Reálne počasie, reálne postupy.

Zážitok momentálne nie je možné kúpiť

Zážitok momentálne nie je možné rezervovať

Rezervovať je možné termíny podľa otváracích hodín. Posledný možný vstup do simulátora (začiatok zážitku) je na konci otváracích hodín. Zobraziť otváracie hodiny

Rezervovať

Upozornenie

  • Minimálny vek pre absolvovanie zážitku je 16 rokov 
  • Zážitok je ideálny pre skúsenejších simulátorových pilotov (takých čo lietajú doma, alebo nás už navštívili), nieje to však podmienka
  • Zažijete reálne postupy, priblíženie, aktuálne počasie,...

NEBEZPEČNÉ LETISKÁ - PILOTOVANIE LIETADLA NA LETECKOM SIMULÁTORE

Najnebezpečnejšie letiská sveta, reálne postupy leteckých spoločností, reálne - aktuálne počasie, každé letisko je výzva sama o sebe, priblíženie a pristátie veľmi obtiažne, počasie a lietadlo Vám nič nedaruje. Chcete si vyskúšať pilotovanie lietadla? 

Zažite adrenalín v pilotnej kabíne, so všetkými úkonmi, ktoré musia piloti urobiť resp absolvovať. Lietadlo a pasažieri sú len vo Vašich rukách. Vydajte sa napospas prírode a jej živlom a dopravte pasažierov bezpečne do ich destinácie...na úspešné pristátie máte len jeden pokus, zvládnete to, alebo to skončí haváriou?

Varianty

Vyskúšaj si vzlet a pristátie na jednom z najnebezpečnejších letísk sveta. Medzinárodné letisko, na ktorom budeš pristávať, Princes Juliena International airport sa nachádza na krásnom ostrove v Karibiku St. Maarten.

Zaži adrenalín na našom simulátore Boeing 737 pri priblížení a pristáti tesne ponad hlavy zvedavých turistov na jednej z najznámejších pláží Karibiku Maho Beach. Náš letecký trenažér ti umožní zažiť let z pozície pilota monitorujúceho ako i pilota letiaceho.

Zážitok nebezpečné letiská sveta prebieha podľa reálnych postupov leteckej spoločnosti pri aktuálnom počasí. V prípade nevyhovujúceho počasia (na základe platných leteckých postupov, keď nie je možné pristátie na Princes Juliena International Airport) sa zvolí posledné vyhovujúce počasie (napr. zo dňa predtým, aktuálne údaje o počasí sú v našom simulátore vždy dostupné).

POZN.:

Aktuálne počasie = také počasie, aké na ostrove St. Maarten v momente tvojho letu naozaj je

 

Zážitok prebieha podľa presne stanoveného harmonogramu:

Inštruktáž a vysvetlenie leteckej mapy, podľa ktorej sa let na Princes Juliena International Airport uskutoční,
1. inštruktážny okruh (ty plníš úlohy pilota monitorujúceho – PM – ovládaš klapky, podvozok, nastavenia kurzov a frekvencií podľa pokynov inštruktora). Pilot letiaci – PF – pri inštruktážnom okruhu na simulátore Boeing 737 je náš inštruktor, ktorý okrem toho že letí a predvedie pristátie podľa platných a reálnych postupov leteckej spoločnosti, ti vysvetlí priebeh daného priblíženia (aby si bol oboznámený s postupmi a ovládaním leteckého trenažéra B737).
2. okruh letíš z pozície kapitána B737, pilota letiaceho (pilot flying), preberáš zodpovednosť a ovládanie lietadla. Inštruktor je v pozícii pilot monitoring a podľa toho plní úlohy (príp., ak si si niečo z 1. okruhu nezapamätal, tak ťa usmerní, doplní). Nastavíš vzletový výkon motorov, spomeň si na ľudí držiacich sa pletiva na konci dráhy za vami, odbrzdíš lietadlo a B737 je len a len v tvojich rukách ....... tak čo, zaujímavé nie? Príď a vyskúšaj si sám na vlastnej koži, aké je to pristáť na jednom z najnebezpečnejších letísk sveta na krásnom ostrove v Karibiku St. Maarten, na trenažéri lietadla Boeing 737.
Vek: 16 +
Ideálne skúsenosti so simulátorom (FSX, P3D, X- Plane) alebo reálnym lietaním 

Priblíženie a pristátie na letisku Madeira nieje nič pre slabé povahy. Pred pristátím letí lietadlo priamo oproti kopcu na pobreží a v poslednej chvíli spraví pravotočivú zákrutu smerom na pristávaciu dráhu. Pristávacia dráha leží priamo na úpätí kopca a je čiastočne vybudovaná na pilieroch zapustených do zeme na brehu oceánu. Dráha je z troch strán obklopená otvoreným morom, keď k tomu pripočítame kopce na úpätí ktorých je dráha situaovaná a silný vietor dostaneme kombináciu, ktorá Madeiru predurčuje na umiestnenie medzi najnebezpečnejšími letiskami sveta.

Madeira, medzi turistami obľúbená pre svoje jedinečné klimatické podmienky (večná jar) a krásnu prírodu, medzi pilotmi známa pre obzvlášť ťažké priblíženie a pristátie na dráhe 05.

Letisko Cristiana Ronalda ležiace na východnom pobreží Madeiry je známe jedným z najtažších priblížení na svete. Televízna stanica History Channel ho vo svojom dokumente Nebezpečnejšie letiská sveta zaradila na 9 miesto celosvetovo a na 3 miesto medzi nebezpečnejšími európskými letiskami.

Vzletová a pristávacia dráha letiska je často bičovaná atlantickými vetrami, jej poloha na úpätí kopcovitého terénu a blízkosť k oceánu vytvára ťažké podmienky pre priblíženie a pristátie. Piloti a spoločnosti lietajúce na toto letisko musia absolvovať špeciálny výcvik podliehajúci schváleniu portugalského leteckého úradu.

 

Zážitok "Nebezpečné letiská sveta" prebieha podľa reálnych postupov leteckej spoločnosti pri aktuálnom počasí. V prípade nevyhovujúceho počasia (na základe platných leteckých predpisov, keď nie je možné pristátie na Madeira Funchal Airport) sa zvolí posledné vyhovujúce počasie (napr. zo dňa predtým, aktuálne údaje o počasí  sú v našom simulátore vždy dostupné).

 

 

Zážitok prebieha podľa presne stanoveného harmonogramu:

 

Inštruktáž (základné ovládanie lietadla) a vysvetlenie leteckej mapy, podľa ktorej sa let na Madeira Funchal Airport uskutoční.

 

1. inštruktážny okruh (plníte úlohy pilota monitorujúceho – PM – ovládate klapky, podvozok, nastavenia kurzov a frekvencií podľa pokynov inštruktora). Pilot letiaci – PF – pri inštruktážnom okruhu na simulátore Boeing 737 je inštruktor, ktorý okrem toho že letí a predvedie pristátie podľa platných a reálnych postupov leteckej spoločnosti, vám vysvetlí priebeh daného priblíženia (aby ste sa oboznámili s postupmi a ovládaním leteckého trenažéra B737).

 

2. okruh letíte z pozície kapitána B737, pilota letiaceho (pilot flying), preberáte zodpovednosť a ovládanie lietadla. Inštruktor je v pozícii pilot monitoring a podľa toho plní úlohy (príp., ak ste si niečo z 1. okruhu nezapamätali, tak vás usmerní, doplní). Nastavíte vzletový výkon motorov, odbrzdíte lietadlo a B737 je len a len vo vašich rukách.

Požiadavky:

Vek: 16 +
Ideálne skúsenosti so simulátorom (FSX, P3D, X- Plane) alebo reálnym lietaním 

Ak sa spomenú nebezpečné letiská väčšina ľudí si spomenie na St. Maarten, Madeiru a podobné, málokomu však napadne letisko Aristarchos na gréckom ostrove Samos. Letisko ležiace na pobreží je obklopené kopcovitým terénom ťahajúcim sa do výšky viac ako 1000 m nad morom. Práve spomínané prostredie v ktorom je letisko umiestnené nenecháva pilotom priestor ani na najmenšiu chybu. Podmienky už aj tak dosť náročného priblíženia sťažuje v letných mesiacoch zo severu fúkajúci vietor Grékmi nazývaný Meltemi. Príďte sa presvedčiť na vlastnej koži, že pristátie na letisku Samos naozaj nie je jednoduché a vyžaduje rovnako veľa, ak nie viac úsilia pre úspešné pristátie ako aj ostatne nebezpečné letiská.

Zážitok "Nebezpečné letiská sveta" prebieha podľa reálnych postupov leteckej spoločnosti pri aktuálnom počasí. V prípade nevyhovujúceho počasia (na základe platných leteckých predpisov, keď nie je možné pristátie na Samos Airport) sa zvolí posledné vyhovujúce počasie (napr. zo dňa predtým, aktuálne údaje o počasí  sú v našom simulátore vždy dostupné).

 

 

Zážitok prebieha podľa presne stanoveného harmonogramu:

 

Inštruktáž (základné ovládanie lietadla) a vysvetlenie leteckej mapy, podľa ktorej sa let na Madeira Funchal Airport uskutoční.

 

1. inštruktážny okruh – naštartované a naprogramovené lietadlo sa nachádza na vzletovej dráhe (plníte úlohy pilota monitorujúceho – PM – ovládate klapky, podvozok, nastavenia kurzov a frekvencií podľa pokynov inštruktora). Pilot letiaci – PF – pri inštruktážnom okruhu na simulátore Boeing 737 je inštruktor, ktorý okrem toho že letí a predvedie pristátie podľa platných a reálnych postupov leteckej spoločnosti, vám vysvetlí priebeh daného priblíženia (aby ste sa oboznámili s postupmi a ovládaním leteckého trenažéra B737).

 

2. okruh letíte z pozície kapitána B737, pilota letiaceho (pilot flying), preberáte zodpovednosť a ovládanie lietadla. Inštruktor je v pozícii pilot monitoring a podľa toho plní úlohy (príp., ak ste si niečo z 1. okruhu nezapamätali, tak vás usmerní, doplní). Nastavíte vzletový výkon motorov, odbrzdíte lietadlo a B737 je len a len vo vašich rukách.

Požiadavky:

Vek: 16 +
Ideálne skúsenosti so simulátorom (FSX, P3D, X- Plane) alebo reálnym lietaním 

PRIPRAVUJEME

St. Maarten je takmer na celom svete synonymom pre nebezpečné letiská, lietadlá pristávajúce tesne nad hlavami turistov nachádzajúcich sa na pláži. Zabudnite na St Maarten, v Európe, v Grécku na ostrove Skiathos sa nachádza letisko veľmi podobné tomu na St. Maarten, rovnako sa pristáva ponad pláž a hlavy turistov z jednej strany alebo ponad malý prístav a cestu z druhej strany, navyše letisko na ostrove Skiathos má takmer o 700 m kratšiu dráhu ako letisko na St .Maarten. Príďte sa presvedčiť na vlastnej koži, že pristátie na letisku Alexandros Papadiamandis (Skiathos) naozaj nie je jednoduché a vyžaduje veľa úsilia pre úspešné pristátie. 

Zážitok "Nebezpečné letiská sveta" prebieha podľa reálnych postupov leteckej spoločnosti pri aktuálnom počasí. V prípade nevyhovujúceho počasia (na základe platných leteckých predpisov, keď nie je možné pristátie na Skiathos Airport) sa zvolí posledné vyhovujúce počasie (napr. zo dňa predtým, aktuálne údaje o počasí  sú v našom simulátore vždy dostupné).

 

 Zážitok prebieha podľa presne stanoveného harmonogramu:

 

Inštruktáž (základné ovládanie lietadla) a vysvetlenie leteckej mapy, podľa ktorej sa let na Skiathos uskutoční.

 

1. inštruktážny okruh – naštartované a naprogramovené lietadlo sa nachádza na vzletovej dráhe (plníte úlohy pilota monitorujúceho – PM – ovládate klapky, podvozok, nastavenia kurzov a frekvencií podľa pokynov inštruktora). Pilot letiaci – PF – pri inštruktážnom okruhu na simulátore Boeing 737 je inštruktor, ktorý okrem toho že letí a predvedie pristátie podľa platných a reálnych postupov leteckej spoločnosti, vám vysvetlí priebeh daného priblíženia (aby ste sa oboznámili s postupmi a ovládaním leteckého trenažéra B737).

 

2. okruh letíte z pozície kapitána B737, pilota letiaceho (pilot flying), preberáte zodpovednosť a ovládanie lietadla. Inštruktor je v pozícii pilot monitoring a podľa toho plní úlohy (príp., ak ste si niečo z 1. okruhu nezapamätali, tak vás usmerní, doplní). Nastavíte vzletový výkon motorov, odbrzdíte lietadlo a B737 je len a len vo vašich rukách. Podarí sa Vám bezpečne pristáť? Máte na to jeden pokus,...krásne pristátie alebo katastrofa?

Požiadavky:

Vek: 16 +
Ideálne skúsenosti so simulátorom (FSX, P3D, X- Plane) alebo reálnym lietaním

St. Maarten + Skiathos

Najznámejšie nebezpečné Letisko St. Maarten a jeho európsky príbuzný Skiathos. Máte možnosť porovnať, ktoré letisko je nebezpečnejšie. Prídite si za zvýhodnenú „combo“ cenu vyskúšať obe letiská naraz. Môžete prísť vo dvojici a využiť jedinečnú možnosť vystriedať sa počas zážitku pri pilotovaní lietadla - každý z dvojice pristane na inom letisku. (pre lepšie pochopenie – dvojica skladajúca sa z osoby A a osoby B letiská 1 a 2, osoba A pristane na letisku 1 vymení sa s osobou B a a tá pristane na letisku 2)

 

Zážitok prebieha podľa presne stanoveného harmonogramu (platí pre St. Maarten aj pre Skiathos):

Inštruktáž a vysvetlenie leteckej mapy, podľa ktorej sa let na St Maarten/Skiathos uskutoční,
1. inštruktážny okruh (ty plníš úlohy pilota monitorujúceho – PM – ovládaš klapky, podvozok, nastavenia kurzov a frekvencií podľa pokynov inštruktora). Pilot letiaci – PF – pri inštruktážnom okruhu na simulátore Boeing 737 je náš inštruktor, ktorý okrem toho že letí a predvedie pristátie podľa platných a reálnych postupov leteckej spoločnosti, ti vysvetlí priebeh daného priblíženia (aby si bol oboznámený s postupmi a ovládaním leteckého trenažéra B737).
2. okruh letíš z pozície kapitána B737, pilota letiaceho (pilot flying), preberáš zodpovednosť a ovládanie lietadla. Inštruktor je v pozícii pilot monitoring a podľa toho plní úlohy (príp., ak si si niečo z 1. okruhu nezapamätal, tak ťa usmerní, doplní). Nastavíš vzletový výkon motorov, spomeň si na ľudí držiacich sa pletiva na konci dráhy za vami, odbrzdíš lietadlo a B737 je len a len v tvojich rukách ....... tak čo, zaujímavé nie? Príď a vyskúšaj si sám na vlastnej koži, aké je to pristáť na dvoch nebezpečnejších letísk sveta na krásnom ostrove v Karibiku St. Maarten, na trenažéri lietadla Boeing 737.


Vek: 16 +
Ideálne skúsenosti so simulátorom (FSX, P3D, X- Plane) alebo reálnym lietaním 

Hong Kong Kai Tak

Jedno z najnebezpečnejších priblížení a pristáti na svete na starom letisku Kong Kong Kai Tak. Letisko bolo pre svoju náročnosť a vyťaženosť zatvorené, u nás máte stále možnosť si vyskúšať toto veľmi ťažké pristátie v reálnom počasí (takom, aké v okamihu Vášho letu na mieste prevláda). Pri priblížení letíte tesne ponad a vedľa výškových budov, pasažieri sa pozerajú obyvateľom týchto budov priamo „do kuchyne“. Trúfate si zvládnuť tzv. checker board challenger? (klesanie podľa prístrojov po checker board – kopec označený červeno-bielou šachovnicou a odtiaľ vizuálne priblíženie a pristátie pravotočivou zákrutou na dráhu letiska Kai Tak (pôvodná originálna procedúra, pôvodné originálne mapy)

POZN.: LEN PRE NAOZAJ SKÚSENÝCH SIMULÁTOROVÝCH LETCOV, MIN VEK 15 rokov

 

Zážitok pre 2 osoby (s možnosťou striedania po čase, ktorý si určí zákazník)

Ako jeden z mála leteckých simulátorov určených pre verejnosť v Európe Vám prinášame možnosť výmeny za riadením lietadla počas zážitku. Absolvujete základnú inštruktáž a let podľa Vašich požiadaviek a počas zážitku trvajúceho 60 min. sa môžete za riadením jeden krát vystriedať s niekým z Vášho doprovodu. Čas, kedy príde k výmene/prestriedaniu (či po 15 min, 20 min, 30 min alebo inak, si určujete sami, od okamihu prestriedania absolvuje celý zvyšok zážitku druhá – vopred určená osoba).

 

Zážitok prebieha podľa presne stanoveného harmonogramu:

Inštruktáž a vysvetlenie leteckej mapy, podľa ktorej sa let na Hong Kong Kai Tak uskutoční,
1. inštruktážny okruh (ty plníš úlohy pilota monitorujúceho – PM – ovládaš klapky, podvozok, nastavenia kurzov a frekvencií podľa pokynov inštruktora). Pilot letiaci – PF – pri inštruktážnom okruhu na simulátore Boeing 737 je náš inštruktor, ktorý okrem toho že letí a predvedie pristátie podľa platných a reálnych postupov leteckej spoločnosti, ti vysvetlí priebeh daného priblíženia (aby si bol oboznámený s postupmi a ovládaním leteckého trenažéra B737).
2. okruh letíš z pozície kapitána B737, pilota letiaceho (pilot flying), preberáš zodpovednosť a ovládanie lietadla. Inštruktor je v pozícii pilot monitoring a podľa toho plní úlohy (príp., ak si si niečo z 1. okruhu nezapamätal, tak ťa usmerní, doplní). Nastavíš vzletový výkon motorov,  odbrzdíš lietadlo a B737 je len a len v tvojich rukách ....... tak čo, zaujímavé nie? Príď a vyskúšaj si sám na vlastnej koži, aké je to pristáť na jednom z najnebezpečnejších letísk sveta na na dnes už zatvorenom letisku Kai Tak v Hong Kongu, na trenažéri lietadla Boeing 737.
Vek: 15 +
Ideálne skúsenosti so simulátorom (FSX, P3D, X- Plane) alebo reálnym lietaním

Otváracie hodiny

logo
Pondelok Zatvorené
Utorok Zatvorené
Streda 16:00 - 20:00
Štvrtok 16:00 - 20:00
Piatok 16:00 - 20:00
Sobota 12:00 - 16:00
Nedeľa Zatvorené